Z úřadu na taneční parket

Flirt dance tančím od roku 2013 a od roku 2016 ho také učím. Svou práci miluju hned z několika důvodů. Jednak mě živí něco, co mě opravdu baví a naplňuje. Už to samo o sobě nevnímám jako samozřejmost. Zároveň ale díky své práci poznávám spoustu zajímavých dívek a žen. Spousta z nich za ty roky nejsou jen klientky, ale také kamarádky.

Co je ale na mé práci nejzajímavější, je moci sledovat jejich cestu. Často vidím, jak se během jednoho semestru ze stydlivé dívenky stane nádherná a sebevědomá žena. A to z velké části právě díky flirt dance.

Každá z nás má svůj příběh a svou cestu. Mnoho však máme společného. Já jsem s vámi svůj příběh už nejednou sdílela. Dnes bych vám prostřednictvím krátkého rozhovoru ráda představila příběh jedné mé klientky, ze které se stala má přítelkyně a kolegyně.

 

Anežko, prozraď, prosím, čtenářkám něco málo o sobě.

Jmenuju se Anežka Mičánková a jsem normálně nenormální žena. Jsem ekonomka a aktuálně se nejvíce věnuji tvorbě projektu Finančně nezávislá, kde učím (nejen) ženy přátelit se s penězi a předávám know-how z praxe úřednice na finančním úřadě a finanční poradkyně. Dalo by se říct, že jsem taky tanečnice flirt dance.

Děkuju. Jak jsi se ale o flirt dance vlastně dozvěděla?

Na flirt dance jsem narazila úplnou náhodou asi před 2 lety. Juliette absolvovala stejný podnikatelský kurz jako já. Když jsem viděla její stránky a co dělá, byla jsem v úžasu. Hlavně jsem nechápala, o co jde, ale přišlo mi to úplně úžasné. Stáhla jsem si její e-book zdarma, kde flirt dance popisuje a postupně se s ním seznamovala.

Říkáš, že jsi tanečnice. Jak dlouho flirt dance tančíš?

Do prvního kurzu jsem nastoupila koncem října 2018, takže je to zhruba rok a půl. Za tu dobu jsem ve flirt dance udělala velký pokrok. Ani ve snu, by mě to nenapadlo! Po absolvování prvního kurzu mi Juliette dala nabídku, jestli chci vstoupit do její nově vznikající taneční skupiny. Přiznám se, byla jsem v šoku. Tančila jsem teprve dva měsíce… Ale co si budeme nalhávat – snad každá žena touží být tanečnicí… Tak jsem se do skupiny přidala.

Tomu říkám posun, gratuluju! Tančila jsi i před tím, než jsi začala s flirt dance?

Jo, chodila jsem do folklórního kroužku od školky až do 8. třídy. (smích) Pak na střední samozřejmě standardní taneční a ve Strážnici jsem chodila na aerobic, ale to je spíš posilování než tanec. Jinak nic moc. Kdybych doma v mládí řekla, že bych chtěla tančit něco zajímavějšího než folklor, asi by se mi vysmáli. Mívala jsem vždycky nějaké to kilo navíc. Navíc ve Strážnici ani moc na výběr nebylo.

Folklór má k flirt dance opravdu dost daleko. Proč sis vybrala právě tento taneční styl? Čím tě zaujal, že se mu dál věnuješ?

Vybrala jsem si ho především ze zvědavosti. Zaujalo mě i posilování sebevědomí a ženskosti. Jelikož jsem vyrůstala spíše s klukama, ženskou energii stále objevuju.

A proč u flirt dance zůstávám? Protože mě to pořád baví. Ještě nikdy se mi nepodařilo najít sportovní aktivitu, která by mě bavila. Navíc Juliette nás vede skvělou formou, že každá tančí tak, jak jí to tělo nebo ostych dovolí, což je úplně skvělá terapie. Žádný nátlak, žádné hloupé pohledy nebo poznámky, ale především podpora a vcítění.

Takže flirt dance je vlastně 2v1. Pohyb s terapií. A to je maximálně efektivní, což i jako ekonomka dokážu ocenit. 

Kdybys měla říct jednu pozitivní věc nebo přínos flirt dance, co by to bylo?

Jen jednu věc? To si budu muset udělat tabulku priorit. (smích) Asi to, že se mám mnohem víc ráda a beru se taková, jaká jsem. I když vím, že to není dokonalé a občas si ze sebe dělám srandu. Už se na sebe dokážu konečně podívat do zrcadla a třeba na sebe mrknout nebo vyšpulit zadek.

Taky se konečně učím pózovat na fotky, aby moje fotky vypadaly dobře. A to se sebeláskou souvisí. My ženy si moc takových věcí nedopřáváme (vč. mě), a to je škoda.

A mezi ty další věci patří rozhodně objevení vyhovující pohybové aktivity a nových kamarádek.

Děkuju ti za tvůj čas. Věřím, že i tvůj příběh může být inspirací pro další ženy. Ať ti to tančí!

 

Pozn.: Anežka je nyní členkou taneční skupiny Dancing Naughty Angels. Více o skupině se dozvíte také na jejich facebookovém profilu.

 

 

Juliette je lektorka flirt dance a PortDeBras a autorka online kurzu flirt dance "MADE". Prostřednictvím flirt dance pomáhá ženám odhalit jeho kouzlo a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Pomocí pohybu učí ženy, aby si více vážily samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše. Více o Juliette se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů