Mou největší vášní je flirt dance. Tanec, který mi pomohl najít samu sebe a uvědomit si svou vlastní hodnotu.

Proto dnes odhaluju jeho kouzlo i dalším ženám. Učím je, aby si začaly více vážit samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše.

Jsem žena a jsem na to náležitě pyšná. Mám se ráda a mám na prvním místě nesobecky samu sebe. Protože vím, že jsem-li spokojená já, teprve pak můžu zajistit, aby spokojení byli i mí nejbližší. Už netrpím přehnanou sebekritikou při pohledu do zrcadla, nedělá mi problém přijmout kompliment a umím si vždy najít čas i sama pro sebe.

Musela jsem však ujít velký kus cesty, než jsem došla k tomuto uvědomění a než se můj život od základů změnil.

Dosavadní životní styl mě pomalu ubíjel

Žila jsem dlouho jen prací a snahou být ve všem perfektní. Měla jsem neutuchající potřebu, aby se mnou byli všichni spokojení. Rodina, přátelé, kolegové… Sebe jsem měla až na posledním místě. A to jen když mi zbyl nějaký volný čas, což nebývalo příliš často.

Ráno jsem přicházela do práce dřív než ostatní, abych mohla začít s prací dříve, než kancelář ožije denním ruchem, a odcházela jsem jako jedna z posledních.

Byla jsem neustále vystavována tlaku různých rolí. V práci jsem měla být jako muž, ne-li jako stroj. Jen výsledky, výsledky, výsledky. Nic jiné nebylo podstatné. Jasné a logické uvažování, rychlé rozhodování, čísla, fakta, strategie. Na city a emoce nebyl čas.

V autobusu cestou z práce jsem musela přepnout do role pečovatelky. Utíkala jsem nakoupit, doma jsem vyprala nebo vyžehlila prádlo, umyla nádobí nebo obstarala nějakou podobnou činnost.

Někdy následovala role kamarádky, která je vždy připravená vyslechnout trápení svých kamarádek a dodat jim potřebnou podporu a ujištění, že vše bude zase v pořádku.

Po tomto celodenním kolotoči, kdy už jsem padala únavou, na mě však ještě čekala role milující partnerky. Mám-li být upřímná, představa, že půjdu s přítelem třeba do kina, pro mě byla v ten okamžik spíše utrpením. Byla jsem tak unavená, že jediné, po čem jsem toužila, byla horká sprcha a pohodlí mé postele.

Totální vyčerpání už klepalo na dveře

Výsledkem toho všeho byl přepracovaný chodící uzlíček nervů, hlava plná sebepodceňujících myšlenek a nikdy nekončící stres a únava.

Tak moc jsem se snažila být ve všem perfektní, až se mi postupně nedařilo vůbec nic. Práce mi přerostla přes hlavu, a jelikož mé mizerné sebevědomí bylo pro všechny krásně čitelné, často se podle toho ke mně lidé i tak chovali. Možná to nemysleli zle, prostě jen využili situace.

Má hlava byla naprogramována na to, že je nesmírně důležité, aby s mými výkony byli ostatní maximálně spokojeni. Takže zatímco ostatní už byli doma u svých rodin, já stále pracovala.

Můj partner z toho samozřejmě neměl radost. Často jsem ho kvůli jiným povinnostem zanedbávala. Hodně mě to trápilo, ale nemohla jsem si pomoct. Prostě jsem musela… Dodnes ho obdivuju za to, že to se mnou nevzdal. Kdyby mě ale tolik nemiloval, odešel by a já bych zůstala na všechno sama.

Nejméně času jsem však v tomto období věnovala právě sama sobě. Nedostatek odpočinku, špatná životospráva, přemíra stresu… To vše se podepsalo na mém zdraví.

Potřebovala jsem změnu

Když jsem jednoho dne otevřela oči a konečně jsem uviděla, jak se toto všechno odráží nejen na mém zdravotním a psychickém stavu, ale také na mých nejbližších, řekla jsem si dost!

Zapsala jsem se do kurzu tance, který mě okouzlil již dva roky před tím, ale který jsem stále odkládala s výmluvou, že na to nemám čas. Tím tancem je flirt dance. Je to nesmírně ženský a smyslný tanec, který otevře vaše nitro, rozkryje vše, co je na vás (i ve vás) krásné a zvýší vaše uvědomění sebe sama.

Díky tomuto tanci jsem začala mít ráda samu sebe, zvýšilo se mi sebevědomí a více si uvědomuju své kvality. Není to pro mě jen tanec, je to cesta ke mně samotné. Nádherná, láskyplná cesta, která mi otvírá nový svět!

Ani jsem si neuvědomovala jak, ale najednou jsem se zase začala smát. Zase jsem začala vyhledávat společnost lidí, se kterými jsem se cítila spokojená, šťastná a milovaná. Ale hlavně jsem se tak cítila i sama se sebou.

Přestala jsem se kritizovat za malichernosti, jako že jsem nestihla vyžehlit prádlo, nebo umýt okna. Naopak jsem si začala všímat věcí, které se mi daří. Protože to mi dělalo radost a já jsem najednou měla ohromnou potřebu cítit se dobře.

Flirt dance se stal mou vášní a současně i terapií. Tolik jsem mu propadla, až jsem se jednoho dne odhodlala a zapsala se do lektorského kurzu. Ten jsem úspěšně absolvovala v zimě roku 2015 a od jara 2016 flirt dance sama vyučuju.

Hlavní je mít se ráda

Stále se snažím dále vzdělávat, abych návštěvnicím svých kurzů mohla poskytnout příjemnou atmosféru a maximální pomoc při cestě do jejich nitra za odhalením vlastní dokonalosti.

Není nic krásnějšího, než vidět, jak unavená a vyčerpaná pracující máma odchází z mých kurzů se vztyčenou hlavou, úsměvem na rtech a uzdraveným sebevědomím. Najednou je opět plná energie a sexepeal z ní čiší na míle daleko. Její duše jásá, protože dostala hodinu nerušené péče a potěšení. Hodinu plného soustředění jen na sebe.

Každá z nás během dne musí vystřídat spoustu rolí – matky, pracovnice, manželky, kamarádky… Na svých lekcích však ženám ukazuji, že je správné najít si chvíli čas i samy na sebe. Neznamená to, že bychom o ten čas okrádaly své rodiny nebo zaměstnavatele.

Je-li žena spokojená, může být spokojené i její nejbližší okolí. Může být milující mámou i manželkou, výkonnou manažerkou a zábavnou kamarádkou. Pokud je ale vyčerpaná přemírou úkolů a povinností, nebude moci dát svému okolí ze sebe to nejlepší. Proto si musí najít čas především sama na sebe.

Sama jsem dlouho hledala, co je pro mě to pravé. Měla jsem to štěstí, že jsem objevila flirt dance. Krůček po krůčku teď s jeho pomocí probouzím v sobě i ostatních ženách bohyni, která se ukrývá v každé z nás!