Trápení žen dnešní doby

Poměrně velká část žen, které ke mně chodí na flirt dance, má stejné trápení. Někdy je k tomu nutí pozice v zaměstnání, někdy různorodé životní zkušenosti. Některé z nich si to uvědomují, některé jsou přesvědčené, že se jich to netýká.

O čem mluvím? O tom, že mnoho žen v dnešní době žije v silně mužské energii. Možná vám to zní příliš „ezotericky“, ale věřte mi, je to dnes naprosto běžný jev.

Co je pro takovou ženu charakteristické?

Tak už jen taková drobnost, že nosí výhradně kalhoty. Často pracuje na vedoucí pozici, ale mnohem častěji je to i „jen obyčejná máma“, která je dennodenně v jednom kole (děti – práce – domácnost).

Samozřejmě to neplatí o každé z těchto žen, ale šatník a (nejen pracovní) vytížení bývají nejčastějšími společnými rysy.

Musíme být silné. Nebo ne?

Čím to je, že jsme tolik ovlivněny mužskou energií? Nejčastěji tím, že se neustále snažíme být silné, spolehlivé a soběstačné. Možná máme po boku partnera, na kterého není spolehnutí. Nebo jen máme pocit, že „já to zvládnu lépe“, a tak odmítáme jakoukoliv pomoc.

Že jsou vám podobné věty povědomé? Pak čtěte dál.

Na takovém způsobu života není zdánlivě nic špatného, ale z vlastní zkušenosti a z příběhů mých klientek vím, že taková žena se necítí dlouhodobě spokojená a naplněná. Pořád jakoby jí něco scházelo. Protože od přírody nám byla dána jiná role.

Učím se být ženou

I já sama jsem se to musela naučit a troufám si říct, že se to stále učím. Učím se dovolit si být ženou.

Ruku na srdce dámy – taky máte pocit, že gentlemani jsou ohrožený druh? A když jdete s mužem, počkáte, až vám podrží dveře, nebo se hned samy natahujete po klice? Je to zdánlivá hloupost, ale těmi to začíná. Tak nechme muže býti muži a dovolme si „rozkvést“.

Moje cesta

Já sama jsem se začala měnit díky tanci. Flirt dance mi stále více ukazoval, jak krásné je být ženou. Začala jsem mít ráda samu sebe a postupně jsem si uvědomila, že nechat si pomoct není známkou slabosti, ale naopak velké vnitřní síly. Síly a důvěry. Proč?

Protože mi došlo, že když požádám někoho o pomoc a dotyčný mě přecijen zklame, věřím sama sobě, že mám dostatek sil, abych to ustála, abych se s tím vypořádala. Základem je tedy zdravá sebedůvěra a sebeláska.

Mé tipy pro probuzení ženy

1) Tančete

Je jedno, jestli budete chodit někam na kurz, nebo si jen tak zatančíte doma v obýváku. Hlavně tančete! A pokud si u toho i zazpíváte, bude to o to účinnější! Tanec je výborná terapie. Tancem ze sebe můžete uvolnit všechen stres všedního života. Můžete v něm prožít a zpracovat libovolné emoce.

2) Hýčkejte se

Aspoň čas od času si zajděte ke kadeřnici, na manikúru, nebo si dopřejte bublinkovou koupel či masáž. Nebo si jen sama zajděte na kafe a na zákusek. Prostě dělejte cokoliv, co vám udělá radost. Ale naplno a bez výčitek. Protože si to jednoduše zasloužíte!

3) Nechte se vyfotit

Domluvte si profesionální focení. Ideálně i s vizážistkou, která vás nalíčí, učeše a pomůže vám vybrat oblečení. Pokud nejste na přílišnou pozornost vůči vaší osobě zvyklá, bude to pro vás asi velké překročení komfortní zóny, ale uvidíte, že po nějaké chvíli se osmělíte a výsledek rozhodně bude stát za to! Kdykoliv se pak podíváte na tu nádhernou ženu na fotkách, nezapomeňte, že TO JSTE VY!

 

Pokud jsou tohle všechno na vás moc velké výzvy, zkuste si stáhnout některý z mých e-booků a inspirovat se v nich. Konkrétně e-book „Klíč k sebevědomé ženě“ obsahuje 4 jednoduchá, ale velmi účinná cvičení pro uzdravení ženské duše, podporu sebelásky a zvýšení sebevědomí.

Ať už půjdete jakoukoliv cestou, vždy se ptejte sama sebe: „Je tohle to, co opravdu chci? Je mi tady dobře? A pokud ne, jak to můžu postupně začít měnit?“ I malý krůček vpřed je posun k lepším zítřkům…

Juliette je lektorka flirt dance a PortDeBras a autorka online kurzu flirt dance "MADE". Prostřednictvím flirt dance pomáhá ženám odhalit jeho kouzlo a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Pomocí pohybu učí ženy, aby si více vážily samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše. Více o Juliette se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *