Stydím se…

Před několika dny za mnou přišla kamarádka a ptala se mě na flirt dance. Říkala, že by jej ráda vyzkoušela, ale bojí se, že by se styděla. Napadají vás stejné myšlenky?

Tato má kamarádka je maminka dvou krásných kluků, milující manželka, velice loajální zaměstnanec a jistě ve svém životě zastává ještě mnoho dalších rolí. Jako spousta jiných žen se tak moc snaží skloubit práci a péči o rodinu, až by se mohlo stát, že zapomene sama na sebe. O to víc mě těší, že přemýšlí o možnostech, jak o sebe pečovat, jak potěšit svou duši a udělat i něco pro své tělo.

Možností je mnoho…

Lhala bych, kdybych řekla, že mě netěší skutečnost, že přemýšlí právě o flirt dance. A její obavy a ostych? Naprosto je chápu! Taky jsem je měla.

Už při mém prvním setkání s flirt dance jsem věděla, že to je to pravé pro mě. Na druhou stranu pro mě v té době bylo těžké i mluvit na poradách v úzkém kruhu kolegů, se kterými jsem se vídala v práci každý den. A najednou jsem se měla tvářit svůdně a vyzývavě před sálem plným cizích žen. O tom, že všechny tyto ženy byly v mých očích mnohem hezčí, sebevědomější a talentovanějších než já, snad ani psát nemusím. Na první lekci to pro mě bylo něco nepředstavitelného!

Je potřeba nebát se a skočit!

Ani pořádně nevím jak, ale o pět měsíců později jsem tančila v klubu plném cizích lidí. A víte, co mi dělalo největší starost těsně před vstupem na pódium? Abych nepopletla kroky. A co se mi honilo hlavou při samotném tanci? Vůbec nic! Prostě jsem si jen užívala ten pocit, který mi tanec dává. A o tom to je.

Pravdou ale je, že kdybych se tenkrát neodhodlala a nešla bych na kurz, nikdy bych nevěděla, jak moc může tanec můj život obohatit. Tanec totiž není jen fyzická aktivita. Je to filozofie, životní styl. A tenhle životní styl prostě nejde nemilovat… Tak co, zkusíte to taky? 😉

Juliette je autorka e-booku Klíč k sebevědomé ženě a lektorka kurzů flirt dance. Prostřednictvím flirt dance dnes pomáhá i ostatním ženám odhalit jeho kouzlo a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Pomocí tance učí ženy, aby si více vážily samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše. Více o Juliette se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů