Podpatky nebo kravata?

V minulém článku jsme si objasnily, co si obléknout, chceme-li tančit flirt dance. Co ale dál? Dají se při flirt dance využít také nějaké rekvizity nebo je tento tanec pouze o tanečních figurách a pózách? Kdepak! Stejně jako snad u všech tanečních stylů můžete i u flirt dance využít rekvizity. A rozhodně jich není málo.

Kostým je základ

On sám je svým způsobem také rekvizitou. A dokonce tou nejdůležitější. Možná se mnou nebudou všichni souhlasit, ale já se domnívám, že kostým jakoby dával tvář celé choreografii. I krásná choreografie orientálního tance zatančená v teplákách a vytahaném tričku nás odradí, v lepším případě nezaujme.

Jsem přesvědčená, že kostým má dokreslit náladu celé choreografie a podpořit, aby vyniklo to, co vyniknout má.

V hlavní roli rekvizita

Jednotlivé části kostýmu mohou být také využity jako hlavní rekvizity, na jejichž základě je vytvořena celá choreografie. Typickým příkladem jsou klobouk, kravata nebo boa. Stejně tak to může být i hůlka nebo vějíř. Někdy je to i kombinace těchto prvků, přičemž všechny prvky jsou nezbytnou součástí kostýmu.

Jindy může být hlavní rekvizitou něco, co není součástí kostýmu. Jako například židle. Také tanec u zdi si asi nedovedeme představit bez nějaké té zdi. O samotné realizaci ani nemluvím.

Nezapomínejme na nožky

Někdy jsou jako rekvizita vnímány také boty. Podle mě však už jen dotváří celkovou podobu zvoleného kostýmu. Obdobně jako vše ostatní je i obuv důležité vybírat v návaznosti na choreografii, kterou chceme tančit.

Například pro tanec se židlí často volíme lodičky na vysokém podpatku. Pro choreografii s bičem pak často sáhneme po vysokých kozačkách. Máme-li však v choreografii nějaké výskoky, převaly a tak podobně, tančíme často naboso nebo jen v baletních piškotech. Ostatně toto bych vám doporučila také na běžné lekce flirt dance.

 

Jak si správně vybrat?

Při výběru kostýmu i rekvizity se soustřeďte na to, jak chcete, aby vaše choreografie zapůsobila na případného diváka. Při flirt dance by tanečnice měla působit krásně žensky, sexy, klidně i vyzývavě. Koketujte, hrajte si, buďte nesmělá i dravá, ale nikdy nebuďte laciná!

Ať si zvolíte jakoukoliv rekvizitu či kostým, nic není dogma. Popusťte uzdu své fantazii, zaměřte se na výsledný dojem a užijte si to! Pokud vše doplníte správným výrazem „bohyně“, minimálně pánská část publika vám bude ležet u nohou… 🙂

Juliette je autorka e-booku Klíč k sebevědomé ženě a lektorka kurzů flirt dance. Prostřednictvím flirt dance dnes pomáhá i ostatním ženám odhalit jeho kouzlo a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Pomocí tance učí ženy, aby si více vážily samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše. Více o Juliette se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů