Sukně nebo legíny aneb Co na sebe?!

Pár otázek, které v souvislosti s flirt dance dostávám, se stále opakuje. Jedna z nejčastějších – jak jste jistě už z názvu článku poznaly – se týká oblečení. V čem se flirt dance tančí? Co si obléknout na lekci a co na vystoupení?

Tuto otázku si jistě dřív či později položí alespoň ty z vás, které uvažují, že nějakou lekci flirt dance navštíví. Odpověď je jednoduchá, nicméně má několik ALE. Pojďme si je tedy probrat.

Rozhodující je příležitost

Přesně tak. Jinak se oblečete, když půjdete na běžnou lekci, jinak v případě, že budete chtít doma zatančit svému partnerovi, a jinak na veřejné vystoupení. V každém případě je však důležité, abyste se ve zvoleném oblečení cítila dobře.

Na lekci flirt dance je vhodné mít oblečení, ve kterém vám bude pohodlně. Vždy počítejte s tím, že nedílnou součástí lekce je i protahování. Proto volte oblečení tak, aby vám umožnilo dostatečnou volnost pohybu.

Zároveň myslete na to, že přestože venku možná právě zuří sněhová vánice, v sále se poměrně rychle zahřejete. Proto raději volte svršky, které případně můžete odložit, aby zbytečně nedocházelo k přehřátí organismu.

Samozřejmě je nutné vzít v úvahu také opačný extrém, kdy je venku právě horké léto a v sále běží klimatizace naplno. Zde naopak doporučuji vzít si do sálu nějaký svetřík, který si můžete v případě potřeby obléknout.

Osobně jsem se již několikrát setkala s tím, že díky klimatizaci bylo v sále až nepříjemné chladno. V tomto případě je na místě požádat lektora o úpravu nastavení klimatizace. Nicméně jak se říká – sto lidí, sto chutí. Proto vždy raději počítejte s tím, že vás většina přehlasuje a vy onen zmiňovaný svetřík ještě rády využijete. Obě tyto varianty ostatně platí u každé pohybové aktivity, nicméně považuji za vhodné je připomenout, abychom zbytečně nic nepodcenily.

Mám-li uvést konkrétní příklady, pak na běžnou lekci návštěvnicím kurzů nejčastěji doporučuji pohodlné tričko a legíny. Můžete si samozřejmě obléci také sukýnku, nicméně já osobně i pod ni nosím kraťásky. Je to právě z toho důvodu, abych se nijak nemusela omezovat v pohybu.

Zohledněte choreografii

Pro vystoupení na veřejnosti pak volíme oblečení podle konkrétní choreografie. Ta v průměru trvá okolo čtyř minut, takže si můžeme dovolit i ne úplně pohodlný oděv. Nicméně stále musíme myslet na to, abychom ve zvoleném kostýmu mohly pohodlně provést všechny prvky obsažené v choreografii.

Jako častý kostým vídáme třeba košili a kraťasy, korzet a kožené kalhoty, nebo také minišaty či kostýmy zdravotních sestřiček a další. Viděla jsem i choreografii v kostýmu podobném svěracím kazajkám. To dokazuje, že kostým může být prakticky jakýkoliv.

V soukromí svého bytu

Tančíte-li doma pro své vlastní potěšení, záleží volba oblečení čistě na vaší náladě. Já většinou volím podobný oděv, jako na lekce. Chci mít opět volnost pohybu, abych mohla tanec plně prožít a mohla se soustředit jen a jen na sebe.

Chcete-li zatančit svému partnerovi, zohledněte opět to, co tančíte a v čem je vám příjemně, nicméně zde můžete plně popustit uzdu své fantazii. Věřte, že pokud si obléknete něco, v čem se líbíte jemu, odpustí vám i chyby v choreografii a jistě váš výkon náležitě ocení… 😉

Jak jsem již několikrát v tomto článku uvedla, mějte na paměti, že rozhodující je vždy váš pocit. Proto volte oděv podle toho, co je vám příjemné a v čem se cítíte dobře. Nezapomínejte na to, že v první řadě tančíte pro sebe. Tak si to užívejte!

Juliette je autorka e-booku Klíč k sebevědomé ženě a lektorka kurzů flirt dance. Prostřednictvím flirt dance dnes pomáhá i ostatním ženám odhalit jeho kouzlo a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Pomocí tance učí ženy, aby si více vážily samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše. Více o Juliette se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů