7 faktů (nejen) o flirt dance

Věděli jste, že orientální tanečnice z východních zemí si nechávají laserem rozdrtit šestý hrudní obratel, aby měly pohyblivější hrudník? Ruské primabaleríny zase podstupují plastickou operaci pro zkrácení palců u nohou, aby se jim lépe tančilo na špičkách. Šílené, že? Ba dokonce neuvěřitelné!

Ne, nezbláznila jsem se. A jestli si myslíte, že obě výše uvedená tvrzení jsou naprostý nesmysl, máte samozřejmě pravdu. Možná byste se ale divili, co vše je lidská fantazie schopná vymyslet a čemu jsme někdy ochotní uvěřit. Toto jsou jen dva extrémní příklady, ale většinou nebývají tyto fantasmagorie až tak okaté.

Kdyby chtěl někdo sepsat všechny zažité mýty o tanci, možná by to byla pořádná „encyklopedie“.  Já vám dnes (doufám) vyvrátím jen sedm, se kterými se ve své praxi nejčastěji setkávám.

1. Na tanec jsem moc tlustá a mám krátké nohy

Tento mýtus pramení z nedostatku sebedůvěry. Tančit může naprosto každý! Ano, na profesionální úrovni jsou potřebné určité predispozice, ale chcete-li tančit pro radost, tak je úplně jedno, jak vypadáte. Důležité je, jak se při tanci cítíte.

Každá žena je jiná, každá je něčím krásná a výjimečná! Také Vy, která zrovna čtete tyto řádky, jste nádherná!

Přestože každá z nás chce být výjimečná a jedinečná, máme často potřebu podobat se některé z krásek z televize nebo časopisů. Přitom by byla velká škoda, kdybychom byla jedna jako druhá!

Pamatujte, že na ženě je nejkrásnější její úsměv a sebedůvěra. Když místností projde usměvavá sebevědomá žena, všichni se za ní otáčí, bez ohledu na to, jestli má míry 90-60-90 a na nohou lodičky, nebo je to „obyčejná“ holka v teniskách.

2. Abych mohla tančit, musím mít skvělou fyzickou kondici

Při tanci musíte vždy mít na paměti svůj aktuální zdravotní stav a fyzickou kondici, abyste se nepřetěžovaly a neublížily si. To ale platí u všech aktivit. Vždy je potřeba začít cvičit pomalu, od nejjednodušších cviků, až postupně zesílíte a získáte potřebnou sílu a rozsah i pro obtížnější cviky. Pokud však nezačnete, nikdy se nikam neposunete.

Jestliže s tancem teprve začínáte, zapište se nejprve do kurzu pro začátečníky a postupně se vypracujte na pokročilejší úroveň. Tím, že budete tančit pravidelně, se vaše fyzická kondice, pružnost i rozsah budou postupně zlepšovat.

3. Tanec způsobuje zdravotní potíže

Opak je pravdou. Jako každá pohybová aktivita, je-li tanec prováděn techniky správně a dopřejete-li si po tréninku dostatečnou kompenzaci namáhaných partií těla (např. v podobě závěrečného protažení), nemusíte se ničeho obávat. Každý pohyb je prospěšný, tanec není výjimkou.

Stále však platí, že musíte mít na paměti svůj aktuální zdravotní stav. Máte-li nějaké zdravotní komplikace, poraďte se o vhodnosti vybraného tance s lékařem a informujte o svém případném zdravotním omezení Vaši lektorku.

4. Tanec je časově náročný

Tančíte-li pro radost, stačí vám třeba i jen pár minut denně. Při vaření se můžete zavlnit kolem sporáku, nebo s mopem v ruce tančit na chodbě. Domácí práce jsou pak hned zábavnější.

Pravdou ale je, že jakmile nějakému tanci propadnete, chcete tančit pořád.  Ostatně tak je to se vším, co si člověk zamiluje. Já nejprve tančila, abych se odreagovala od práce. Teď je tanec mou prací. A víte co? Svou práci miluju, takže pracuju (= tancuju), i když nemusím!

A jaké jsou nejčastější výmluvy, proč netančit právě flirt dance?

5. Flirt dance je striptýz

Když někomu řeknu, že tančím flirt dance, většinou první, co dotyčného napadne, je, že dělám striptýz. Omyl. Faktem je, že základem flirt dance je S-faktor, který opravdu má svůj původ ve striptýzovém tanci. Ale pozor – v tanci, ne v odkládání svršků.

Jako každý tanec, i flirt dance může mít striptýzovou choreografii, ale je to spíše výjimka. Flirt dance je především o zdravé sebedůvěře ženy a o její smyslnosti. Některé choreografie jsou něžné a romantické, některé naopak smyslné. Pokud vás ale někdo pozve na kurz flirt dance, striptýz neočekávejte.

6. Flirt dance je vulgární

Opět navážu na předchozí bod. Flirt dance je o smyslnosti, nikoliv o sprosté vulgárnosti.Na lekcích se proto ničeho vulgárního bát nemusíte. Také se můžete ráno do práce obléknout vulgárně, ale kolik z nás to udělá, že?

7. Flirt dance je pro mladé holky

Tento druh tance je trochu specifický. Jak vyplývá z jeho názvu, oproti jiným tancům může být více vyzývavý, proto by jej měly tančit slečny od 18 let. Pro mladé dívenky je mnoho jiných, vhodnějších stylů. Co se ale týče horní věkové hranice, tak ta neexistuje.

Na svých kurzech mám slečny ve věku 20+, ale taky 40+ a dokonce i 50+. A měly byste je vidět, když se uvolní a tančí! Jedna krásnější než druhá.

 

Často se necháme odradit od našich tužeb různými důvody. Proto bych si přála, abyste si z tohoto článku odnesla především 3 věci:

  • Je jedno, jak vypadáte nebo kolik Vám je let. Tančit může každý.
  • Tanec, stejně jako každá jiná fyzická aktivita, zlepší Vaši fyzickou kondici.
  • Flirt dance je jeden z tanečních stylů, který je ale zaměřen výhradně na ženskou smyslnost a krásu, čímž podporuje Vaše sebevědomí a psychickou pohodu.

PAMATUJTE!

Abyste mohla tančit, nepotřebujete mít spoustu volného času a k dispozici taneční sál. Tanec vyplavuje endorfiny, známé také jako „hormony štěstí“. Proto tančete! Kdykoliv a kdekoliv. Nepotřebujete žádnou zvláštní průpravu, abyste byla šťastná. Takže už na nic nečekejte, pusťte si hudbu a tančete!

Pokud máte chuť tančit a láká Vás právě flirt dance, ale nechcete se rovnou zapisovat do kurzu, můžete se začíst do mého e-booku 3 nejkrásnější pozice ve flirt dance a ochutnat něco málo z tohoto tance v pohodlí svého domova. V každém případě ale tančete, i kdyby to mělo být jen doma v obýváku!

 

Juliette je lektorka flirt dance a PortDeBras a autorka online kurzu flirt dance "MADE". Prostřednictvím flirt dance pomáhá ženám odhalit jeho kouzlo a uvědomit si svou vlastní hodnotu. Pomocí pohybu učí ženy, aby si více vážily samy sebe, aby se měly rády a probudily v sobě bohyni, která se ukrývá v nejzazším koutku jejich duše. Více o Juliette se můžete dočíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů